V novembri minulého roka sa zo skromného plánu podporovať staré mamy v dôchodkovom veku v aktívnom a spoločensky pestrom živote vykľula značka štýlových dizajnových ponožiek s názvom BABKAS. Nájdete v ňom plno farebných kombinácií štrikovaných ponožiek, ktoré tieto šikovné dámy samy ručne vyrábajú zo 100% prírodnej vlny merino.

S nápadom prišla 23-ročná umelkyňa Rebecca Smudová. Jej zámerom bolo poukázať na skrytý potenciál našich slovenských starých mám, ktorých šikovné ruky opatrujú bohaté dedičstvo tradície ručných prác. Napriek pokročilému veku sa do práce vrhajú s nadšením a energiou a neustále prichádzajú s novými nápadmi a vylepšeniami. „Naše staré mamy pracujú s takým entuziazmom, že im niekedy ani nestíhame dodávať vlnu.“ hovorí Rebecca Smudová, zakladateľka značky BABKAS. Babičky však štrikujú len toľko, koľko samy chcú a ich obrovské úsilie je preto dôkazom nevšedného záujmu robiť niečo pekné pre druhých. Ponožky pletú z čisto prírodnej priadze získavanej z voľne pasených oviec typu Merino. Takže, ak máte radi originálne a kvalitné kúsky, ktoré boli s láskou vyrobené kade-tade po slovenských dedinkách, štrikované ponožky Babkas sú pre vás ako stvorené.

Babkas nie je len značkou dizajnu štrikovaných ponožiek, ale tiež vyjadrením úcty a vďaky všetkým starým mamám za jedinečnosť, ktorú vnášajú do našich životov. Všetci predsa dobre poznáme ten pocit, keď je niečo „ako od starkej“. To má proste nezameniteľné kúzlo. Je to možno práve tým, že veci robia s láskou a tá sa stáva špeciálnou ingredienciou ich výrobkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + 10 =