Áno, tieto čiapky menia svet. A nielen jeden svet, ale hneď niekoľko svetov. Sú to svety našich starým mám. Niektoré sú ukryté uprostred lesov v malebnej dedinke Liptovské Revúce, iné sa nachádzajú v obci Považský Chlmec s výhľadom na sútok Kysuce a Váhu. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že svety slovenských babičiek sú nudné a prázdne, no povieme Vám to na rovinu, opak je pravdou. 

Naše staré mamy sú totiž extrémne kreatívne bytosti bez zmyslu pre nudu. To spôsobuje, že sa každodenne venujú rôznym kreatívnym aktivitám a tvoria veci od výmyslu sveta. Okrem toho sú tieto dámy také pracovité, že trávia dlhé hodiny precíznymi ručnými prácami. Veľmi zdriedkavo sú však samy so svojou prácou spokojné a tak prerábabjú a vylepšujú, až kým sa výsledok nepribližuje dokonalosti.

Aby sme ich podporili v ich aktívnom prežívaní dôchodkového veku a ukázali im, že „my mladí“ si vážime ich prácu a lásku, ktorú do nej vkladajú, založili sme značku dizajnových ponožiek s názvom BABKAS, ktorá tieto hodnoty reprezentuje. No dobre, vlastne to už nie sú iba ponožky. Naše babky totiž neustále vymýšlajú niečo nové a z hláv im už pomaly vytekajú nápady. Takže sme už vytvorili kolekciu detských papučiek, čeleniek a najnovšie Vám predstavujeme limitovanú edíciu čiapok. A čím sú výnimočné? Každá z nich je ručne a starostlivo vyrobená slovenskou starou mamou. Okrem toho, že je to pre ne spôsob, ako stráviť kvalitný čas koníčkom, ktorým si takto môžu privyrobiť, každodenne vidia, že sú pre nás výnimočné a dôležité, že si vážime ich prácu, ich prítomnosť, ale najmä čaro, ktoré vkladajú do svojich výrobkov. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 8 =