Už je tomu vyše pol roka, odkedy sme sa rozhodli založiť dizajnovú značku, pod ktorou by mohli slobodne a bez obmedzení tvoriť staré mamy z nášho krásneho Slovenska. Zdalo sa nám totiž, že naše staré mamy majú ruky zo zlata a zaslúžia si príležitosť ukázať to svetu.

Nielen, že sa starajú o svoje záhradky, pečú najlepšie vianočky a majú v malíčku dátumy narodenín všetkých svojich vnúčat, ale popri tom všetkom ešte zvládajú štrikovať a háčkovať neskutočné výrobky plné lásky a trpezlivosti. Vo svojich rukách strážia dedičstvo ručných prác. Tie boli kedysi výzbrojou každého mladého dievčaťa súceho na vydaj, dnes toto umenie patrí najmä starším generáciam. Naše babičky nám môžu byť príkladom trpezlivosti, veď jedny ponožky často štrikujú aj 8 hodín, no ani na chvíľočku nestrácajú nadšenie.

Spoznali sme veľa starých mám, ktoré vyrábali neskutočné veci, no ich deti a vnúčatá ich už mali plné domy a tak bez využitia zapadali prachom na veľkých kopách. Chceli sme týmto našim hrdinkám priniesť pocit zadosťučinenia z dobre vykonanej práce. A práve preto sme založili BABKAS – priestor pre všetky kreatívne seniorske duše. Často sa zamýšľame nad tým, ako je možné, že ich to stále tak baví. Niekedy nám totiž staré mamy, sktorými spolupracujeme telefonujú a pýtajú si ďaľšiu vlnu, lebo sa vraj nudia alebo majú nové nápady a chcú ich vyskúšať. Práve ich neustály záujem je pre nás ukážkou toho, že to, čo robíme má zmysel.

Začali sme jednoducho s ponožkami. Neskôr sme uviedli kolekciu detských papučiek, tie jedna zo starých mám jednoducho vytvorila zo zbytkov. Nasledovali čiapky, podkolienky a naposledy sme uviedli kolekciu neuveriteľných topov. Všetky tieto modely prichádzajú z iniciatívy našich starých mám, ktoré neustále vymýšľajú niečo nové. 

Keď sme zakladli značku Babkas, dlho sme s Paťkou uvažovali nad tým, aký materiál zvolíme na výrobu našich produktov. Rozhodli sme sa, že uprednostíme kvalitu…umelín z Číny už máme na Slovensku dosť. Na výrobu ponožiek používame 100% merino vlnu, ktorá sa vyznačuje mäkkosťou a odolnosťou. Je získavaná z oviec typu Merino, ktoré sú voľne chované v Južnej Amerike. Na výrobu kolekcie dámskych topov sme zvolili letnejšiu variáciu, napokon vlna asi nie je to pravé na horúce slnečné dni. Stavili sme na 100% recyklovanú ekologicky získavanú a spracovanú bavlnu, ktorá je ľahká a vzdušná. Materiály vyberieme, objednáme a donesieme našim babičkám až priamo k nim domov, tak aby nemali žiadne starosti s logistikou a mohli sa zameriavať len na svoje záľuby. Každé stretnutie spájame s návštevou. Posedíme si spolu, pokecáme o nových nápadoch, postupoch a trošku našim babičkám spríjemníme deň…aspoň dúfame. 🙂 Ľudia v seniorskom veku sú často osamelí, najmä ak žijú sami a my si myslíme, že si zaslúžia našu pozornosť a starostlivosť. 

Do nášho tímu sa môže pridať akákoľvek stará mama zo Slovenska, ktorá má vášeň pre štrikovanie či háčkovanie. Ak takú poznáte,alebo ste sama jednou z nich, určite nám neváhajte napísať. Budeme radi ak nám pomôžete rozrastať sa a slovenským babičkám plniť sny. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × five =