Stará mama Jarmilka miluje život. Dôkazom je aj to, že žiari neustálym entuziazmom a pokorou. Ručným prácam sa venuje odmalička a ešte stále ju to neprestalo baviť. Je pre náš inšpiráciou.

JARMILKA ❤️

Kedy ste sa naučili háčkovať?  

Štrikovať aj háčkovať som sa naučila už v mladosti. Vtedy bolo štrikovanie módny hit. Štrikovať aj háčkovať muselo každé mladé dievča. Keď som chcela nový sveter, bolo jednoduchšie si ho vyrobiť ako si ho kúpiť. Dnes je to inak, obchody sú preplnené vecami a všetko je dostupné.  

Ako vnímate ručné práce v tejto dobe? 

Dnes je pre mňa háčkovanie a štrikovanie koníčkom. Rada sa pozerám na to, ako pod mojimI rukami niečo vzniká. Je to pocit obrovského zadosťučinenia. Niekedy si na internete popozerám návody alebo len tak pre inšpiráciu rôzne iné výrobky, a potom skúšam nové veci a tvary. 

Ste v Babkas od začiatku, v čom všetkom máte prsty? 

Začala som s detskými papučkami, ponožky mi jednoducho nešli… buď boli malé, alebo príliš hrubé, a tak som ich donekonečna musela prerábať. A aj tak som s nimi nebola nikdy spokojná. Nakoniec som sa prestala trápiť a dala som sa na detské papučky.  

Na začiatku leta prišiel opäť čas vymyslieť niečo nové, sezónne a svieže. Vždy som ale radšej háčkovala ako štrikovala, takže čoskoro som odložila ihlice a dala som sa na výrobu dámskych topov.

Z každého druhu vyrobím len zopár kúskov, niekedy dokonca iba jeden. Tak si zachovajú svoju jedinečnosť a ja môžem neustále skúšať nové vzory a tvary, to ma na tom baví asi najviac.

Máte záľubu aj v iných ručných prácach? 

Rada skúšam nové veci. Venujem sa háčkovaniu, štrikovaniu, drôtikovaniu, vyšívaniu, rada tiež vyrábam postavičky zo šúpolia. Okrem toho mám aj množstvo iných záľub. Každý deň chodím na prechádzku poza Chumce so svojimi dvomi kamoškami. V lete sa starám o záhradu a v zime si niekedy, len tak pre radosť, postavím snehuliaka. Rozhodne sa na staré kolená nemienim nudiť 🙂

Čo Vám prináša spolupráca s Babkas? 

Je to radosť! Najprv som sa toho obávala, ale teraz si to užívam. Občas  si musím dať pauzu, lebo keď začnem háčkovať, niekedy neviem prestať. 😀 … Už sme boli aj v telke, rodinu som musela pripraviť na to, že po sedemdesiatku budem slávna. 


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 1 =