Kto sme

Všetci dobre poznáme ten pocit, keď je niečo „ako od starkej“. To má proste nezameniteľné kúzlo. Je to možno práve tým, že veci robia s láskou, a tá sa stáva špeciálnou ingredienciou ich výrobkov.

Babkas je mladá značka slovenského pôvodu. Vznikla so zámerom podporiť naše slovenské staré mamy v dôchodkovom veku v aktívnom živote tým, že sa podieľajú na tvorbe ručne štrikovaných a háčkovaných kúskov oblečenia. Majú tak možnosť nielen zúžitkovať svoje skúsenosti týkajúce sa ručných prác a zmysluplne využívať svoje zručnosti, ale aj vidieť, že si ceníme ich prácu.

Za celým nápadom podporovať babičky na dôchodku stojíme my dve mladé žaby – Rebecca a Pat.

Rebecca – tá bola odmalička šmrncnutá do umenia. Prišla s nápadom založiť značku Babkas, je zakladateľkou projektu, tancuje v divadle a učí tancovať deti na základnej umelecnej škole. Má rada nevšedné veci a nevšedných ľudí. Obdivuje ručnú prácu a učí sa štrikovať.

Pat – svetobežníčka, ktorá každú voľnú chvíľu využíva na cestovanie. Miluje svet, prírodu, lokálny život, ručnú prácu a dlhé rozhovory so starými mamami. Práve preto sa s Rebeccou pustila do projektu a pomohla rozbehnúť myšlienku na sociálnych sieťach.

Momentálne sme v tom obe až po uši. Vymýšľame, navrhujeme, fotíme, píšeme, stretávame sa so starými mamami a prinášame ručnú prácu slovenských starých mám medzi mladú generáciu. V dnešnej dobe pásovej výroby fandíme ručne vyrobeným produktom. Vyrobiť jeden pár štrikovaných ponožiek trvá priemerne 6 hodín trpezlivej práce. V našich slovenských mamách vidíme viac, a preto sme sa rozhodli vytvoriť podmienky, v ktorých môžu rozvíjať svoju kreativitu, a napriek dôchodkovému veku sa poriadne vyšantiť s farbami.

Ďakujeme vám z celého srdca za podporu :)

    Vďaka vašej podpore tak potešíme nejednu starú mamu na dôchodku, ktorá nestráca čas a využíva ho veľmi kreatívne.